27 Temmuz 2013 Cumartesi

AMERİKA - NEW YORK - MADAME TUSSAUDS

En son dönme dolaptan inip hızlı adımlarla oyuncak mağazasından ayrılan Ceyhun'un peşinden koşturuyordum evet. Çıktığımız mağaza ile Madame Tussauds birbirine çok yakın zaten. Bizim, bir önceki yazımda bahsettiğim gibi, ki o da burada, 2 günlük New york pass kartımız olduğu için bilet ücreti ödemedik. Pass'ı olanlara ayrı bir giriş sunulmuş zaten çoğu mekanda. Fakat yok biz illa daha çok para harcamak istiyoruz bu yüzden de pass almadık, sanane be kadın, paramı nasıl harcayacağımı sana mı soracağım diyorsanız da giriş ücret kişibaşı 36$ efendim, kısaca keyfiniz bilir!
Yukarıda gördüğünüz gibi sizi şaşı Julia Roberts karşılıyor. İkimizde sanırım en çok Julia Roberts heykelinin yanında vakit geçirdik. Kendisine bayıldığımızdan değil, önünde oturup dinlenebileceğimiz bir sandalye olduğundan :) İçeride Hollywood starlarının, Pop starların, politikacıların, dünya liderlerinin ve ünlü sporcuların olduğu bölümler var. Ayrıca Marvel karakterlerinin olduğu bir bölüm var ki Kaptan Amerika hayranı falan olmadığımız için girmedik, eğer o bölümü de görmek isterseniz ek ücret ödemeniz gerekiyor. Genç kızların hayran olduğunu düşündüğüm Johnny Depp'inde heykeli mevcut. Ben hayranı değilim evet, ben Jack Sparrow'a hastayım kızlar Johnny Depp'e değil. Çünkü seksi yürüyüşü ve göz makyajı konusunda ondan öğrenmem gereken çok şey var :)
İçerisiyle ilgili size anlatabileceğim çok bir şey yok tahmin edersiniz ki. Bu nedenle fotoğraflara bakmanız daha mantıklı olur...
 Ceyhundan olmaz ama böyle olmaz, çoluk çocuk var davranışı :)
Bu işler küçük adımlarla başlar, ben omuzdan başladım tacize :)
Böyle geyik, eğlence, dalga vs iyi güzel bu yazıda olmazsa olmaz tek kişi var ki o da...
Bu bıdık teyze kimmiş ya demeyin çok ayıp olur. Kendisi tam olarak Madame Tussauds. Yani Marie Tussaud. 1761 doğumlu Fransız heykeltraş. İlk balmumu heykelini Londra'da açmış. Daha sonra o isimle dünyanın bir çok yerinde balmumu heykeli müzeleri açılmış. Londra'dakine gitmek henüz nasip olmadı fakat sanıyorum New york'taki hakkında yazdıklarım da biraz olsun bilgilendirici olmuştur. Biz Madame Tussauds'u da gezdikten sonra New york'ta geçireceğimiz süreyi doldurduk ve Las Vegas için yola koyulduk. Las Vegas yazı dizisi de umuyorum çok kısa zamanda burada olacak. Yani ben sıcaktan bilgisayar başında eriyip kalmazsam...

4 yorum:

 1. Gitmiş kadar olduk=)Ben de Londra' da kine gitmiştim. Orada korku bölümü vardı. Korku filminde kullanılan oyuncaklar, orada oynayan oyuncuların heykelleri falan. Burada yok galiba.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hayır buradakinde yok :)

   Sil
 2. madam tussauds hep merak etmişimdir ..teşekkürler..

  YanıtlaSil
 3. Ben de Berlin dekine gittim Şubat ayında. Üşenmeden hepsiyle fotoğraf çektik. Güzeldi.

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için çok değerli. Yorumlarınız için teşekkürler...